Change the world

Campus Football League

Matchday 1: Thursday 21 March

Time Field Team A vs Team B Referee
09h00 A Letaba  2-0 SSV Napoli
09h00 B Unitas  0-3 Inter SC Bizana
10h30 A Napoli  5-1 Bizana Letaba
10h30 B Laboria  3-1 Missionvale Inter SC
12h00 A South Point  4-3 Internationals Unitas
12h00 B Rebels  4-0 Kaguta Mokorotlo
13h30 A Central  2-3 Xanadu South Point
13h30 B Klesal  2-0 Mokorotlo Kaguta
15h00 A United Brothers  3-1 Oceans Klesal

Matchday 2: Friday 22 March

Time Field Team A vs Team B Referee
09h00 A Napoli  5-1 Kaguta Bizana
09h00 B Xanadu  1-0 Letaba Laboria
10h30 A Laboria  5-1 United Brothers Unitas
10h30 B South Point  11-1 Missionvale Napoli
12h00 A Unitas  4-1 SSV Letaba
12h00 B Klesal 3-1 Internationals South Point
13h30 A Inter SC  2-4 Central Xanadu
13h30 B Mokorotlo  0-7 Oceans Internationals
15h00 A Bizana  2-2 Rebels Inter SC

* Unitas and Mokorotlo will be deducted 1 point.

 Matchday 3: Saturday 23 March

Time Field Team A vs Team B Referee
09h00 A Unitas 0-0  Bizana South Point
09h00 B Xanadu  1-3 SSV Rebels
10h30 A Napoli  6-0 Internationals Laboria
10h30 B Letaba  1-1 South Point Inter SC
12h00 A Laboria  2-1 Rebels Letaba
12h00 B Inter SC  2-0 Missionvale Mokorotlo
13h30 A Klesal  4-0 Kaguta Central
13h30 B Mokorotlo  0-2 United Brothers Oceans
15h00 A Central  1-0 Oceans United Bothers

 Matchday 4: Sunday 14 April

Time Field Team A vs Team B Referee
09h00 A Xanadu 3-2 Bizana SSV
09h00 B Laboria 8-0 Kaguta FC Unitas
10h30 A Napoli  2-2  Central Letaba
10h30 B South Point  7-3 United Brothers Laboria
12h00 A Letaba  4-0 Rebels Bizana
12h00 B SSV  2-0 Missionvale Kaguta
13h30 A Klesal  2-3 Inter SC Rebels
13h30 B Unitas 2-0 Mokorotlo Xanadu
15h00 A Oceans  2-4 Internationals Mokorotlo

Matchday 5: Sunday 21 April

Time Field Team A vs Team B Referee
09h00 A SSV  1-3 Laboria Napoli
09h00 B Letaba  7-1 United Brothers Xanadu
10h30 A Napoli  2-0 Missionvale Laboria
10h30 B South Point  0-1 Unitas Letaba
12h00 A Klesal  0-4 Xanadu Bizana
12h00 B Inter SC  1-2 Rebels Missionvale
13h30 A Bizana  0-1 Internationals South Point
13h30 B Oceans  2-2 Kaguta SSV
15h00 A Mokorotlo  0-2 Central Unitas

 Matchday 6: Sunday 28 April

Time Field Team A vs Team B Referee
09h00 A Letaba  2-0 Mokorotlo Laboria
09h00 B SSV  2-1 Bizana Napoli
10h30 A Xanadu  2-6 Napoli South Point
10h30 B Laboria  0-2 Central Letaba
12h00 A Unitas  3-2 Kaguta SSV
12h00 B South Point  6-1 Rebels Bizana
13h30 A Internationals  2-2 Inter SC Rebels
13h30 B Klesal  2-2 Oceans Mokorotlo
15h00 A Missionvale  0-2 United Brothers Oceans

 Matchday 7: Sunday 05 May

Time Field Team A vs Team B Referee
09h00 A Unitas  3-1 United Brothers Napoli
09h00 A Xanadu  4-1 Internationals Oceans
10h30 A Napoli  1-3 Inter SC Xanadu
10h30 B South Point  5-1 Oceans United Brothers
12h00 A Laboria  2-0 Mokorotlo Inter SC
12h00 B Letaba  4-2 Central South Point
13h30 A Rebels  2-3 SSV Mokorotlo
13h30 B Kaguta 1-2 Bizana Central
15h00 A Missionvale 0-2 Klesal Bizana

 *Klesal is bye a Missionvale is no longer available until further notice

Matchday 8: Sunday 12 May

Time Field Team A vs Team B Referee
09h00 A Laboria  4-1 Bizana SSV
09h00 B Napoli  2-0 United Brothers Inter SC
10h30 A Central  1-4 South Point Oceans
10h30 B Inter SC  1-0 SSV Kaguta
12h00 A Rebels  5-1 Klesal Central
12h00 B Letaba  1-0 Internationals Xanadu
13h30 A Unitas  3-1 Oceans Internationals
13h30 B Xanadu  5-1 Kaguta Unitas
15h00 A Missionvale 0-2 Mokorotlo Laboria

Matchday 9: Sunday 19 May

Time Field Team A vs Team B Referee
09h00 A South Point  2-1 Kaguta Napoli
09h00 B Xanadu  2-0 United Brothers Laboria
10h30 A Napoli  0-1 Laboria United Brothers
10h30 B SSV  2-0 Mokorotlo Xanadu
12h00 A Inter SC  2-2 Letaba Unitas
12h00 B Central  5-2 Internationals SSV
13h30 A Unitas  0-3 Klesal Inter SC
13h30 B Rebels  3-0 Oceans Mokorotlo
15h00 A Missionvale 0-2 Bizana Klesal

  Matchday 10: Sunday 28 July 2013

Time

Field

Team A

vs

Team B

Referee

09h00

A

Napoli

1-2 

Klesal

Unitas

09h00

B

Letaba

  2-0

Kaguta

Inter SC

10h30

A

Inter SC

  2-0

Mokorotlo

Napoli

10h30

B

Central

3-1 

Unitas

Klesal

12h00

A

Laboria

  4-0

Oceans

Rebels

12h00

B

South Point

  5-1

Bizana

Mokorotlo

13h30

A

Rebels

2-0 

Brothers

Oceans

13h30

B

Internationals

1-0

SSV

Official

15h00

A

Xanadu

2-0

Missionvale

Laboria

 

Mokorotlo and Rebels has been deducted one point for failing to supply us with referees

Matchday 11: Sunday 04 August 2013

 

Time

Field

Team A

vs

Team B

Referee

09h00

A

Xanadu

3-1 

Unitas

Letaba

09h00

B

Klesal

0-5 

SSV

Inter Sc

10h30

A

Napoli

2-4 

Letaba

Klesal

10h30

B

Inter Sc

2-0 

United Brothers

Unitas

12h00

A

South Point

3-1

Laboria

Bizana

12h00

B

Kaguta

4-1 

Internationals

Xanadu

13h30

A

Mokorotlo

 0-2

Bizana

Kaguta

13h30

B

Rebels

1-1 

Central

Internationals

15h00

A

Missionvale

0-2

Oceans

South Point

 

Matchday 12: Sunday 25 August 2013

Time

Field

Team A

vs

Team B

Referee

09h00

A

Inter SC

11-1 

Bizana

Unitas

09h00

B

South Point

4-0 

Klesal

Internationals

10h30

A

Unitas

0-5 

Rebels

Klesal

10h30

B

Laboria

3-4 

Internationals

Bizana

12h00

A

Xanadu

 1-0

Oceans

Laboria

12h00

B

Kaguta

0-4 

Central

Rebels

13h30

A

Napoli

 2-0

Mokorotlo

South Point

13h30

B

SSV

2-0

United Brothers

Inter SC

15h00

A

Missionvale

0-2

Letaba

Napoli

 *Internationals will be deducted one point.

Matchday 13: Sunday 01 September 2013

NB!!!! THESE GAMES WILL BE PLAYED AT THE SOUTH CAMPUS AS THE NORTH GROUNDS WILL BE HOSTING A CHURCH EVENT...

 

Time

Field

Team A

vs

Team B

Referee

09h00

A

Kaguta

 0-2

Inter SC

Bizana

09h00

B

Central

3-1 

SSV

Napoli

10h30

A

Napoli

1-3 

South Point

Xanadu

10h30

B

Klesal

2-0 

Bizana

Central

12h00

A

Xanadu

3-3 

Laboria

SSV

12h00

B

Oceans

2-9 

Letaba

Klesal

13h30

A

Rebels

 2-0

Mokorotlo

Laboria

13h30

B

Internationals

2-0 

United Brothers

Inter SC

15h00

A

Unitas

2-0

Missionavle

Letaba

 *Bizana will be deducted 1 point for failing to supply officials

 Matchday 14: Sunday 08 September 2013

Time

Field

Team A

vs

Team B

Referee

09h00

A

Klesal

0-2 

Letaba

Unitas

09h00

B

SSV

 0-0

Kaguta

Laboria

10h30

A

Rebels

2-0 

Internationals

Letaba

10h30

B

Unitas

0-4 

Laboria

Oceans

12h00

A

Inter SC

6-3 

Xanadu

SSV

12h00

B

Napoli

0-1 

Oceans

Rebels

13h30

A

South Point

2-0 

Mokorotlo

Klesal

13h30

B

Bizana

 2-0

United Brothers

Internationals

15h00

A

Central

2-0

Missionavle

Napoli

*Oceana will be deducted one point for failing to supply the league with officials 

MATCHDAY 15: Sunday 15 September 2013

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A Letaba 2-0 Bizana Laboria
09H00 B Napoli 2-0 Unitas Bizana
10H30 A Central 9-0 Klesal Unitas
10H30 B Laboria 2-1 Inter SC Klesal
12H00 A Xanadu 0-4 South Point Central
12h00 B Oceans 0-1 SSV Inter SC
13H30 A Internationals 2-0 Mokorotlo Napoli
13H30 B Kaguta 2-0 United Brothers Letaba
15H00 A Rebels 2-0

Missionvale

SSV

 MATCHDAY 16: 6 October 2013

TIME FIELD TEAM A VS TEAM B REFEREE
09H00 A Bizana 0-4 Central Unitas
09H00 B Napoli 2-0 Rebels Letaba
10H30 A Unitas 1-2 Internationals Bizana
10H30 B Letaba 2-4 Laboria Rebels
12H00 A SSV 0-4 South Point Laboria
12H00 B Inter SC 5-1 Oceans Internationals
13H30 A Klesal 2-0 United Brothers Napoli
13H30 B Xanadu 2-0 Mokorotlo South Point
15H00 A Kaguta 2-0 Missionvale Xanadu

Bizana and Internationals will be deducted one point

MATCHDAY 17: 13 October 2013

TIME FIELD TEAM A VS TEAM B REFEREE
09h00 A Laboria 2-0 Klesal Rebels
09H00 B SSV 0-2 Napoli Xanadu
10H30 A Xanadu 3-5 Rebels Unitas
10H30 B Inter SC 2-6 South Point Napoli
12h00 A Bizana 0-2 Oceans South Point
12H00 B Unitas 0-2 Letaba SSV
13h30 A Central 2-0 United Brothers Internationals
13H30 B Kaguta 2-0 Mokorotlo Missionvale
15h00 A Internationals 2-0 Missionvale Laboria

Napoli will be deducted one point for failing to supply the league with linesmen