Change the world

Campus Football League

MATCH DAY 1: 16 March 2014

TIME Field Team A vs Team B Referee
09H00 A SSV 3-0 Letaba Unitas
09H00 B Xanadu 5-0 Inter SC NANS
10H30 A Unitas 4-1 Raiders Inter sc
10H30 NANS 5-3 Kings fc Laboria
12H00 A Klesal 1-6 South Point

Raiders

12H00 B Laboria 2-1 Oceana Kings
13H00 A Central  2-1 Aengus fc Oceana
13H00 B Rebels 2-0 Rainbow house South Point

MATCH DAY 2: 21 March 2013

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A Xanadu 7-0 Kings Letaba
09H00 B SSV 8-2 Raiders South Point
10H30 A Unitas 0-3 South Point Raiders
10H30 B Letaba 4-2 Inter sc Laboria
12H00 A Laboria 3-0 Rainbow House NANS
12H00 B Central 0-6 Rebels Unitas
13H30 A Oceana 2-0 NANS Rainbow House
13H30 B Klesal 1-4 Aengus Central
           

*** NANS will be deducted one point

MATCH DAY 3: 23 March 2014

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A Letaba 2-0 Kings Inter sc
09H00 B NANS 0-2 Rainbow House Aengus fc
10H30 A Unitas 0-2 Aengus fc Rainbow House
10H30 B Inter sc 7-2 Raiders Letaba
12H00 A Klesal 1-2 Rebels Xanadu
12H00 B SSV 2-4 South Point Unitas
13H30 A Oceana 2-0 Xanadu SSV
13H30 B Laboria 4-0 Central Rebels

MATCH DAY 4: 13 April 2014

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A SSV 4-2 Laboria Central 
09H00 B Kings 0-10 South Point NANS
10H30 A Letaba  3-1 Central Kings
10H30 B Unitas 2-2 NANS Laboria
12H00 A Inter 0-2 Rebels Letaba
12H00 B Xanadu 7-2 Klesal Oceana
13H30 A Oceana 4-1 Kaguta House
13H30 B Premier FC 0-2 Aengus Xanadu
15H00 A Raiders 0-1 Rainbow House Aengus

MATCH DAY 5: 18 April 2014

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A Unitas 1-3 Laboria SSV
09H00 B Xanadu 3-2 Central Letaba
10H30 A Letaba 3-0 Rainbow House Aengus
10H30 B SSV 1-5 Rebels Laboria
12H00 A NANS 2-2 Klesal Rebels
12H00 B Inter sc 2-2 Aengus Rainbow House
13H30 A Raiders 1-7 Oceana NANS
13H30 B Kaguta 2-0 Kings Oceana
15H00 A Premier FC 0-2 South Point Kaguta

 

Match day 6: 20 April 2014

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A Xanadu 12-0 Rainbow House Rebels
09H00 B NANS 2-3 Central South POint
10H30 A Unitas 1-2 Rebels SSV
10H30 B Inter sc 0-7 South Point Xanadu
12H00 A SSV 2-0 Aengus Unitas
12H00 B Raiders 2-0 Kings Fc Laboria
13H30 A Klesal 0-0 Laboria Aengus
13H30 B Oceana 0-3 Letaba Raiders
15H00 A Kaguta 2-0 Premier FC letaba

NB: Aengus will be deducted one point.

Match day 7: 27 April 2014

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A Letaba 2-4 NANS Rebels
09H00 B Unitas 2-0 Premier FC Xanadu
10H30 A SSV 1-1 Xanadu NANS
10H30 B South POint 1-2 Rebels Unitas
12H00 A Inter sc 3-1 Klesal South Point
12H00 B Aengus 0-2 Kaguta SSV
13H30 A Laboria 5-0 Raiders Aengus
13H30 B Oceana 4-0 Rainbow House Central
15H00 A Kings 0-2 Central Oceana

**Aengus will be deducted one point....

Match day 8:01 May 2014

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A Unitas  1-1 Rainbow House Letaba
09H00 B NANS 2-3 SSV Xanadu
10H30 A Letaba 0-0 Klesal NANS
10H30 B Xanadu 0-4 Rebels Inter sc
12H00 A Inter sc 0-7 Laboria Klesal
12H00 B South Point 7-0 Kaguta Central
13h30 A Central 7-2 Premier FC Laboria
13H30 B Raiders 0-5 Aengus Kaguta
15H00 A Kings 0-2 Oceana Raiders

Match day 9:02 May 2014

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A Letaba 7-1 Premier FC Kaguta
09H00 B South Point 5-2 NANS Laboria
10H30 A Aengus 2-1 Laboria Unitas
10h30 B Rebels 6-0 Kaguta Xanadu
12H00 A Raiders 0-2 Xanadu Kaguta
12H00 B Kings 0-2 Unitas SSV
13H30 A SSV 2-2 Inter sc Central
13H30 B Oceana 7-1 Klesal Raiders
15H00 A Rainbow House 4-3 Central Oceana

* Central will be deducted one point.

04 May 2014 : Matchday 10

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A Rainbow House 2-1 Kaguta Laboria
09H00 B Raiders 1-2 NANS South Point
10H30 A Inter sc 2-5 Unitas NANS
10H30 B South Point 1-0 Laboria Letaba
12H00 A Oceana 4-1 Central SSV
12H00 B Xanadu 1-1 Letaba Inter sc
13H30 A Premier FC 0-2 SSV Central
13H30 B Aengus 0-4 Rebels Xanadu
15H00 A Kings 0-2 Klesal Rebels

11 May 2014: Matchday 11

Time Field Team A vs Team B Referee
09h00 A Premier FC 0-1 Xanadu South Point
09H00 B SSV 3-2 Rainbow house Central
10h30 A South Point 6-2 Aengus Letaba
10H30 B Unitas 0-1 Central SSV
12H00 A Raiders 0-2 Letaba Aengus
12h00 B Klesal 3-2 Kaguta NANS
13h30 A Inter sc 1-3 Oceana Kaguta
13H30 B Laboria 1-0 NANS Klesal
15h00 A Rebels 2-0 Kings Oceana

18 May 2014: Matchday 12

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A South Point 3-2 Xanadu Letaba
09H00 B Rainbow House 1-0 Klesal Laboria
10H30 A Letaba 3-1 Aengus Klesal
10H30 B Rebels 1-3 Laboria Oceana
12H00 A Central 2-0 Kaguta Letaba
12H00 B Unitas 3-1 Oceana Premier Fc
13H30 A NANS 7-0 Inter sc SSV
13H30 B Raiders 2-5 Premier FC Kaguta
15H00 A Kings 0-2 SSV NANS

17 August 2014: Match Day 13

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A Central 0-1 South Point Klesal
09H00 B Premier FC 3-5 Kings Fc SSV
10H30 A Letaba 4-1 Unitas South Point
10H30 B SSV 6-1 Klesal Laboria
12H00 A Xanadu 1-0 NANS Letaba
12H00 B Kaguta 1-7 Laboria Oceana
13H00 A Aengus 1-1 Oceana NANS
13H00 B Rebels 2-0 Raiders Kaguta
15H00 A Inter sc 0-2 Rainbow House Aengus

NB!!! All match day 13 matches to be played at the South campus football fields as there will be an event at the North campus fields.  

21 September 2014

TIME Field Team A vs Team B Referee
09H00 A South Point 1-1 Letaba Xanadu
09H00 B House 2-2 Kings Klesal
10H30 A Unitas 2-0 Klesal South Point
10H30 B Laboria 0-1 Xanadu SSV
12H00 A Rebels 9-1 Premier House
12H00 B SSV 2-0 Oceana Unitas
13H30 A Raiders 0-2 Kaguta Oceana
13H30 B Aengus 3-1 NANS Rebels
15H00 A Inter sc 0-2 Central Official

* Klesal will deducted one point.

Please note that if the game starts 15 minutes after the scheduled time and plays beyond its allocated time the team thats officiating will be deducted a point. This applies to all the matches that are still remaining.

27 September 2014

Time Field Team A vs Team B Referee
09H00 A Unitas 4-2 Xanadu Klesal
09H00 B Laboria 2-0 Kings SSV
10H30 A SSV 3-2 Central Unitas
10H30 B Klesal 0-0 Premier letaba
12H00 A Letaba 2-0 Kaguta Rebels
12H00 B Aengus 2-0 Rainbow House Central
13H30 A NANS 0-5 Rebels House
13H30 B Oceana 2-0 Premier Aengus
15H00 A Inter 0-2 Kaguta Oceana
15H00 B South Point 2-0 Raiders Official

28 September 2014: Match day 16

Time Field Team A vs Team B Referee
09h00 A Laboria 2-0 Premier Fc Unitas
09H00 B Xanadu 2-0 Kaguta SSV
10H30 A SSV 1-0 Unitas Laboria
10H30 B Letaba 0-4 Rebels Oceana
12H00 A South Point 4-0 Oceana NANS
12H00 B House 2-0 Premier Rebels
13H30 A Central 2-0 Klesal Aengus
13H30 B NANS 2-0 Premier Kings
15H00 A Premier FC 2-0 Inter sc Official
15H00 B Aengus 2-0 Kings Official

05 October 2014: Match Day 17

Time Field Team A vs Team B Referee
09H30 A South Point 2-0 Rainbow House Aengus
09H30 B Rebels 2-0 Oceana Letaba
11H00 A Xanadu 2-0 Aengus Oceana
11H00 B Letaba 1-1 Laboria South Point
12H00 A Unitas 2-0 Kaguta Official
12H00 B NANS 2-0 Kaguta Official
13H30 A SSV 2-0 Kaguta Official
13H30 B Klesal 2-0 Raiders Official
15H00 A Central 2-0 Raiders Official

PLEASE NOTE ANY TEAMS THAT WILL NOT HAVE PLAYED KAGUTA AND PREMIER FC BY THE END OF MATCH DAY 17, WILL AUTOMATICIALLY GET THREE POINTS AND TWO GOALS DUE TO THIER LATE ARRIVAL AND FIXTURE CONGESTION.